Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Heroes of Newerth

Heroes of Newerth

Post by relatedRelated post

Heroes of Newerth to jedna z ciekawszych gier mmo, łącząca ze sobą elementy gry rpg oraz strategii czasu rzeczywistego. Zainspirowana została przez jedną z map w Warcrafcie III, Defense of the Ancients (DotA), która zdobyła olbrzymią popularność, do tego stopnia, że powstał praktycznie inny gatunek gier. Heroes of Newerth pozwala nam wybrać jednego z ok 70 bohaterów i grę, jako żołnierz Legionu oraz Hellbourne. Jeśli szukasz darmowej gry do pobrania, Heroes of Newerth oferuje wyzwanie i świetną zabawę.

Podstawy
Idea tej gry do pobrania jest następująca: każdy z graczy posiada jedną bazę i podobną liczbę automatycznie produkowanych jednostek, kontrolowanych przez komputer. Jednostki te, skierowane są na siebie nawzajem, celem zniszczenia bazy przeciwnika. Gracz musi im pomóc i poprowadzić je do zwycięstwa. I tak nasz bohater może atakować wręcz, na odległość, atakować przeciwnika potężnymi czarami czy wspierać „buff-em” przyjazne jednostki lub analogicznie, w drugą stronę, ograniczać siły jednostek przeciwnika. Bohaterów do wyboru, mamy mnóstwo – ok 70, z czego kilku dostępnych po zakupieniu za prawdziwe pieniądze. Każdy z bohaterów, należy do jednej z trzech grup, determinujących jego możliwości i specjalizacje (Siła, Inteligencja, Zręczność). W zależności od grupy, koncentruje się on mniej, lub bardziej na sile swojego oręża, potędze swojej magii lub zręczności i ataku z odległości oraz ma też dodatkowe atuty w konkretnej fazie bitwy, o czym niżej.

Bitwa!
Sama rozgrywka-bitwa, trwa bardzo różnie, w granicach miedzy 15 minutami a godziną. Odbywa się ona 5 na 5 graczy i możemy ją podzielić na 3 fazy; początkową, średnią i końcową. Każda z faz ma swoją specyfikę i co ważne podczas każdej z nich, inny typ bohaterów, posiada szczyt swoich możliwości. I tak na początku i w fazie średniej, swoje możliwości ujawniają bohaterowie z grupy „Inteligentnych”, zalewając pole bitwy morzami ognia, albo innymi paskudnymi czarami czy w inny sposób zatruwając „życie” innym. W fazie końcowej dominują bohaterowie przede wszystkim „Zręczni”, którzy swoimi zdolnościami, potrafią w schyłkowym okresie bitwy, uspokoić grę i przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Bitwy są bardzo ekscytujące i co najważniejsze, dość trudne, ponieważ większość graczy w Heroes of Newerth to doświadczeni weterani, którzy mają za sobą nie jedną bitwę, co czyni bardzo trudnym jakikolwiek sukces na początku naszej przygody z grą. Dobry tutorial, wyjaśniający podstawy jest na pewno pomocny, ale nie zapewni on sam w sobie sukcesu – potrzebujemy sporo bitew i praktyki by wyrobić sobie własny styl i przyzwyczaić się do dużej ilości szczegółów. Gry do pobrania, takie jak Heroes of Newerth, uczą pokory, charakteru i determinacji – możecie mi wierzyć.

 

Grając, jako jeden z niedoświadczonych graczy, jest to na pewno trochę stresujące patrząc, kiedy to tylko my dostajemy „po zębach” od graczy lepszych od siebie, ale chyba jeszcze gorzej się czują gracze z naszej drużyny, przyglądając się jak cała gra się sypie, nie ze względu na ich błędy tylko kogoś innego. Jeśli inni gracze, zwęszą najsłabszego gracza z przeciwnej drużyny, będą atakować i naciskać na niego, zdobywając punkty doświadczenia i złoto, pozwalające im szybciej awansować na wyższy poziom (doświadczenie), oraz kupić potężne przedmioty (złoto). Taka jest idea gry, jednak w wypadku początkujących graczy, można mówić tutaj o masakrze a nie w miarę równej rozgrywce…

Jest to frustrujące, ale gry drużynowe to gry drużynowe – taka jest ich specyfika. Na pocieszenie dodam, że to złe, dobrego początki, dlatego po porażkach, warto je sobie na spokojnie przeanalizować, wyciągnąć wnioski i dać grze drugą szansę. Jest naprawdę emocjonująca!

 

Plusy
Pomocy tutorial
Długa lista bohaterów
Bardzo emocjonująca rozgrywka!
Gra jest ciągle update’owana

Minusy
Poziom trudności
Niewiele map

Podsumowanie
Gra Heroes of Newerth to jedna z ciekawszych pozycji na rynku darmowych gier, która jako mix strategii, gry rpg, powinna znaleźć się w czołówce tego gatunku. Wydana, jako gra płatna, a w lecie 2011, wydana ponownie, jako darmowa gra, jest skierowana dla graczy szukających przede wszystkim emocjonujących bitew, zabawy, ale także piorunujących wyzwań! Gra miejscami jest wyjątkowo trudna, ponieważ przychodzi nam się mierzyć w typowo turniejowej grze, z bardzo doświadczonymi „rozkminiaczami”.
Mimo, że nie jest to jedna z klasycznych darmowych gier mmorpg, a raczej kombinacja różnych gatunków. Interesują Cię trudne gry do pobrania? Heroes of Newerth jest jedną z nich.

Inne informacje
Wymagania minimalne
OS – Windows XP/Vista/7
Karta graficzna – GeForce 5/ATI 9800
CPU – 2.2GHz Pentium 4/AMD 2400+
RAM – 1 GB
HDD – 1 GB lub więcej

Wymagania rekomendowane
OS – Windows XP/Vista/7
Karta graficzna – 256MB Geforce 7800+/Radeon X1900+ albo lepsza
CPU – 2.0GHz Core 2 Duo/AMD 3500+ lub lepszy
RAM – 1.5 GB lub więcej
HDD – 2 GB lub więcej

Heroes of Newerth
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About