Wolf team

Wolfteam to dynamiczny, taktyczny shooter z perspektywy pierwszej osoby, gdzie poza korzystaniem z szerokiego wachlarza współczesnych broni, posiadamy umiejętność zamiany w wilkołaka. Poza dobrymi umiejętnościami współpracy, produkcja ta wymaga od graczy również refleksu i umiejętności szybkich reakcji na szybko zmieniającą się sytuację na polu bitwy.

Drużyna z wilczym zapałem
Historia tej gry do pobrania ma miejsce, kiedy jedna z firm tworzy serum, pozwalające ulepszyć ludzkie DNA. Wkrótce potem, francuski rząd tworzy projekt o nazwie „Wolfteam”, do którego rekrutuje ochotników z całego świata. Wymagania są minimalne – wystarczą pozytywne badania krwii i kilka testów psychologicznych. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem i projekt zaczyna wymykać się spod kontroli. Kilka miesięcy później, byli członkowie elitarnej jednostki wojskowej, zaczynają żyć jako najemnicy i są ścigani przez francuski rząd.

Wolfteam łączy w sobie cechy najlepszych taktycznych darmowych strzelanek i przypomina takie darmowe gry do pobrania, jak Combat Arms czy Counter Strike. Jednak jednocześnie wprowadza do gatunku kilka nowych innowacji w postaci możliwości zmiany postaci jak i świetny balans pomiędzy obiema „rasami”. Żołnierz nie ma praktycznie szans przeżycia przy bliskim spotkaniu z wilkołakiem, jednak jeśli odległość jest większa, to role się odwracają. Klucz do zwycięstwa leży w odpowiednim wykorzystaniu możliwości w zależności od sytuacji. Będąc wilkołakiem należy polować z ukrycia, a żołnierzem – nie dać się zaskoczyć.

Sposobów na zabawę jest wiele…
Bawić się możemy w Wolfteam w czterech różnych trybach gry. W klasycznym Team Deathmach dwie drużyny walczą o jak największą ilość zabitych. Grając w Conquest należy przejąć kluczowe punkty na mapie. W trzecim Destruction jedna z drużyn podkłada bombę, a drużyna przeciwna mają przed tym powstrzymać. Ostatni tryb Wolf Conquest odmianą Conquest. Zasady są w obu identyczne; z tą różnicą, jedna z drużyn jest cały czas ludźmi, a druga wilkołakami. Każdy z wymienionych trybów wymaga od graczy innych umiejętności taktycznych i odpowiedniego zgrania. Ciekawym wyzwaniem jest w szczególności Wolf Conquest, gdzie musimy drastycznie zmienić styl gry przez brak zdolności przemiany.

Dostępny arsenał jest bardzo duży, w szczególności jak na darmową grę do pobrania. Możemy wybierać spośród różnych karabinów, broni automatycznych, pistoletów, granatów i wiele innych. Wolfteam pod kątem jest jedną z najbogatszych darmowych strzelanek na rynku. Podobnie jak tego rodzaju produkcjach, aby wejść w posiadanie danej broni, musimy wpierw wykupić do niej tymczasowy dostęp (np. 30 dni). Istnieje również opcja jej ulepszenia w zależności od potrzeb, co podobnie jak zakup uzbrojenia, kosztuje walutę w grze w postaci punktów WP. Zdobywamy ją poprzez granie i im bardziej jesteśmy efektywni podczas rozgrywki, tym na więcej punktów możemy liczyć.

Oprawa graficzna Wolfteam stoi na dobrym poziomie. Zarówno żołnierze jak i wilkołaki mają bardzo dobrze odzwierciedlone i płynne animacje, podobnie jak i używana przez nas broń. Gorzej prezentuje się otoczenie z mało wyraźnymi i niezbyt uszczegółowionymi teksturami, choć zależy to bardziej od aktualnie granej mapy. Samych map jest dużo i przyjdzie nam walczyć w różnych otoczeniach, od zurbanizowanych lokacji pełnych zaawansowanej technologii, po współczesne miasta i starożytne japońskie świątynie. Dzięki ilości i odpowiednim zróżnicowaniu map, nie poczujemy szybko znużenia przemierzając korytarze i polując na innych graczy.


(Wolfteam zwiastun)

Plusy
Bardzo dobrze zrealizowany pomysł
Doskonały balans
Mały rozmiar klienta

Minusy
Gra może lag’ować

Podsumowanie
Woflteam jest solidnie wykonaną, darmową strzelanką ze świetnie zaprojektowaną rozgrywką, dużą społecznością graczy oraz wewnętrznym systemem rankingowym. Zamiana w wilkołaka dodaje grze rumieńców, choć psuje nieco całą zabawę fakt, że gra może nieprzyjemnie lagować – producenci, powinni zająć się tym problemem. Ogólnie rzecz biorąc, gra oferuje sporo dobrej zabawy i wyróżnia się na tle różnych mniej lub bardziej oryginalnych strzelanek.

Gra powinna zadowolić każdego, kto szuka gry do pobrania za darmo i dynamicznej strzelanki, z kilkoma oryginalnymi pomysłami.


Wolfteam wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania sprzętowe
OS – Windows XP/Vista/Windows 7
Karta graficzna – GeForce FX 5700 lub Radeon 7600 512MB
CPU – Pentium IV 1.4 ghz
Pamięć – 1GB
HDD – 2,5GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe
OS – Windows XP/Vista/Windows 7
Karta graficzna – GeForce FX 6800 or Radeon 9550 1GB lub lepsza
CPU – Pentium IV 2.2 ghz lub szybszy
RAM- 2GB lub więcej
HDD – 2,5GB lub więcej