Team Fortress 2

Team Fortress 2 jest popularną, wysokiej jakości darmową strzelanką do pobrania, autorstwa znanej i cenionej na świecie firmy Valve. Dzięki wielu charakterystycznym cechom, jakimi są oprawa graficzna, poczucie humoru i doskonały balans, gra doczekała się wielu branżowych nagród. Wciel się w najemnika i poprowadź swoją drużynę do zwycięstwa!

Push that cart mate!
W tej znakomitej darmowej grze do pobrania, wcielamy się w jednego z najemników, pracujących dla 2 rywalizujących ze sobą korporacji – sprowadza się to do wyboru – niebiescy czy czerwoni? Na początku, mamy do wyboru jedną z dziewięciu klas postaci. Możemy ją zmienić podczas gry w dowolnym, wybranym przez siebie momencie, o ile ilość grających daną klasą, nie występuje już w maksymalnej liczbie. Klasy są podzielone na trzy kategorie – ofensywa, defensywa oraz wsparcia. Każda z klas, cechuje się nie tylko innym zestawem unikalnych umiejętności i zastosowaniem, ale wyglądem, głosem i własną wirtualną osobowością – o ile można to tak nazwać. Generalnie, każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od nastroju, możemy wybrać czy mamy ochotę na grę stacjonarną, budując wieżyczki jako Inżynier, chodzić za graczami i ich leczyć, jako Medycy czy przejść do ofensywy, jako szybki Skaut, z umiejętnością podwójnego skoku czy Pyro czyniącym spustoszenie swoim miotaczem ognia. Poza tym, mamy między innymi francuskiego Szpiega, Snajpera z Australii, szkota-alkoholika Demomana czy też wielkiego, rosyjskiego najemnika z minigunem – Heavy. Wszyscy z unikalnym zestawem dźwięków, emotów, a część mający swoje przedstawienie w serii filmików „Meet the….”, swoistymi zwiastunami gry, w których możemy poznać niektórych bohaterów z nieco innej perspektywy. Trudno spotkać, strzelankę do pobrania, która oferowałaby tak ciekawie zbudowane postacie, przy minimalnym wątku fabularnym.

Uzbrojenia jest mnóstwo, z czego część jest przypisana do określonych klas. Możemy spotkać m. in. : wyrzutnie rakiet, miotacze ognia, shotguny, rewolwery, noże, pistolety, karabiny maszynowe, miniguny, granatniki, granaty, karabiny snajperskie, pistolety maszynowe i wiele innych, w różnych odmianach występowania . Istnieje możliwość, zaopatrzenia się, w dodatkową broń, w specjalnym sklepie za prawdziwe pieniądze. Dodatkowe giwery jak i przedmioty, możemy otrzymać również dzięki osiągnięciom lub zdominowaniu gracza noszącego ekskluzywną broń.

Gdzie żołnierzy sześć…

Gra oferuje cztery tryby gry – Capture the Flag (Zdobądź flagę), King of the Hill (Przejmij Punkt), Payload(Ładunek) oraz Arena. Najpopularniejszymi są Payload, czyli pchanie wózka wypełnionego materiałami wybuchowymi oraz King of the Hill, czyli przejmowanie i utrzymywanie punktów na mapie. W Capture the flag, mamy za zadanie przejąć teczkę wroga, a Arena jest czystą, niczym nieskrępowaną rzezią od jeden na jeden do wielu graczy jednocześnie. Każdy z trybów tej gry do pobrania za darmo, dostarcza wielką dawkę, znakomitej rozrywki. Są one na tyle dynamiczne i zróżnicowane, że starczą na dziesiątki – jeśli nie setki – godzin.

Sterowanie jest ogólnie rzecz biorąc, takie jak w prawie każdej produkcji z gatunku strzelanek; postacią poruszamy się z użyciem przycisków WSAD, spacją skaczemy, a poszczególnymi numerkami, zmieniamy broń. Dodatkowo mamy do dyspozycji przyciski otwierające ekwipunek i inne pozwalające nam na wydanie drużynie rozkazów czy wykonania gestu. Do celowania i strzelania wykorzystujemy mysz. Lewym przyciskiem strzelamy normalnie, a prawym aktywujemy specjalny tryb alternatywny, który posiada część broni.

Graficznie Team Fortress 2, prezentuje się wspaniale; gra jest bardzo płynna, grafika jest przyjemna dla oka, a kreskówkowy styl, przemawia do się większości graczy. Warto zwrócić uwagę, że silnik graficzny, na którym opiera się Team Fortress 2, ma już ponad 5 lat, a gra wciąg wygląda znakomicie.


(Team Fortress 2 zwiastun)

Plusy
Grafika i płynność animacji
Atmosfera
Postacie z własnymi osobowościami
Częste aktualizacje
Duża ilość map

Minusy
Wymaga zainstalowanej platformy Steam

Strona www: http://store.steampowered.com/app/440/

Podsumowanie
Team Fortress 2 jest strzelanką dla wielu graczy, dostępna za darmo dla wszystkich. Wiele unikalnych rozwiązań i drużynowy tryb rozgrywki niezmiernie bawi, a postacie nieraz potrafią swoimi poczynaniami rozbawić do łez. Gra sprawia wrażenie „żywej”, w której każdy ma do odegrania jakąś własną rolę, głównie dzięki częstym odzywkom naszych bohaterów. Graficznie gra prezentuje się bezbłędnie. Kreskówkowa grafika, dodatkowo jeszcze podkreśla specyficzny styl tej gry do pobrania za darmo. Zaprojektowany przez Valve silnik Source, nie sprawia wrażenia przestarzałego i produkcja wydaje się świeża nawet po 5 latach premiery.


Team Fortress 2 wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania sprzętowe
OS – Windows XP/Vista
Karta graficzna – GeForce 7600/ATI Radeon X1600
CPU – Pentium 1.6 GHz
RAM – 1024 MB
HDD – 5GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe
OS – Windows XP/Vista
Karta graficzna – GeForce 8800 lub lepsza
CPU – Intel Dual Core
RAM – 2GB lub więcej
HDD – 5.5GB lub więcej