Battlestar Galactica Online

Battlestar Galactica Online to wciągająca gra na przeglądarkę, w której wsiadamy w statek kosmiczny i rozpoczynamy galaktyczną przygodę po jednej ze stron brutalnego konfliktu między ludźmi, a cylonami. Znakomita grafika 3D, intensywne PvP oraz kosmiczne bitwy. Może zaskakiwać, że pod względem jakości, zbliża się do gier do pobrania.

Ludzie kontra Cyloni
Gra przypomina najlepsze gry do pobrania za darmo, a jest dostępna po prostu w oknie przeglądarki, za sprawą silnika Unity 3D. BattleStar Galactica Online jest oparta o popularny kilka lat temu serial, BattleStar Galactica, w którym dowiadujemy się więcej na temat walki między dwoma zwaśnionymi stronami – Ludźmi i Cylonami, którzy zbuntowali się i rozpoczęli walkę z ludźmi o panowanie w galaktyce. Akcja rozgrywa się, mniej więcej, podczas drugiego sezonu serialu i skupia się na niekończącym się konflikcie pomiędzy dwiema rasami. Wojna rozpoczęła się w chwili, kiedy Cyloni zaatakowali Dwanaście Kolonii, siejąc śmierć i zniszczenie; teraz my musimy zadecydować, po której stronie staniemy.

Na samym początku gry tworzymy postać i możemy rozpocząć naszą kosmiczną przygodę, w towarzystwie tutoriala. Pokazuje on właściwie większość, najistotniejszych elementów gry, w tym jak kierować statkiem kosmiczny, jak wymieniać wyposażenie i wiele innych cennych informacji. Wykonując mini-misje z samouczka, dostajemy także punkty i pieniądze, za które możemy kupić trochę sprzętu. Możemy bez problemu ulepszać i personalizować swoje pojazdy kosmiczne zaopatrując je w nowe uzbrojenie, modyfikować silnik i inne podzespoły naszego statku kosmicznego. Strzelanie zostało bardzo uproszczone, ponieważ początkowe bronie strzelają automatycznie jak dany cel wejdzie w zasięg broni, a te bardziej zaawansowane, mamy możliwość kontrolować używając skrótów na klawiaturze.

Kontrola naszego statu kosmicznego nie należy do skomplikowanych, dlatego nawet, jeśli będziemy grali w grę niezmiernie rzadko, nie powinniśmy mieć problemów ze sterowaniem. Warto zwrócić uwagę, że statek kosmiczny, będący na naszym wyposażeniu od początku gry, powinniśmy szybko wymienić na lepszy – ten pierwszy psuje wrażenia z gry. Potem jest już tylko przyjemniej. Niestety nie ma możliwości korzystania z joysticka, ale być może producenci zrobią to w przyszłości, wyszłoby to grze zdecydowanie na plus.

Latając po galaktyce
W grze zbieramy surowce, od których zależy nasz rozwój i możliwości kupienia coraz to lepszych statków kosmicznych oraz wyposażenia dla nich. Misje mogą przypominać, trochę te znane z Eve Online, a więc czeka nas skanowanie asteroid, patrole, zbieranie surowców oraz niszczenie statków przeciwnika.

Z drugiej strony, Battlestar Galactica Online koncentruje się przede wszystkim na rozgrywce gracz kontra gracz, czyli PvP i jest to najbardziej charakterystyczna rzecz tej gry. Gracze uwielbiający nacisk na bitwy z innymi graczami, będą bardzo zadowoleni; na dodatek kosmos i statki kosmiczne, sprawiają że to połączenie pasuje jak ulał. Gra w pełni pokazuje swoje możliwości, dopiero jak kupimy, któryś statek kosmiczny z kolei – na samym początku, szczególnie mając pierwszy pojazd, gra może nieco nudzić. Im więcej czasu poświecimy grze, tym bardziej widać jej prawdziwy potencjał, ale też wadę – gra kładzie chyba zbyt duży nacisk na PvP, dlatego być może należałoby dodać więcej do trybu dla pojedynczego gracza.


(Battlestar Galactica Online zwiastun)

Plusy
Dobry tryb kampanii
Wysoka jakość i niskie wymagania
Unity 3D w akcji!
Porywające PvP

Minusy
Być może za bardzo bazuje na PvP

Podsumowanie
BattleStar Galactica Online jest bardzo ciekawą grą kosmiczną, stawiającą przede wszystkim na PvP, co ma zarówno pozytywne, jak i negatywne strony. Istotnym plusem tej gry jest wykorzystanie silnika Unity 3D, umożliwiając zastosowanie grafiki 3D w oknie przeglądarki; przypomina jakością darmowe gry do pobrania i to bez dwóch zdań. Jeśli szukasz gry do pobrania lub na przeglądarkę i to w kosmosie, nie mogąc znaleźć odpowiedniej – BattleStar Galactica Online będzie z pewnością dobrym wyborem. Będąc czymś pomiędzy Eve Online, a DarkOrbit, oferuje dobrą zabawę podczas bitew z innymi graczami.

Inne informacje

Battlestar Galactica Online wymagania systemowe
OS – Windows XP 32 minimum lub Mac OS X
Karta graficzna – seria NVIDIA 8000 (najlepiej nVIDIA 8800 lub lepsza)
CPU – Intel Dual Core 2.3 GHz – 2.69 GHz
RAM – 2 GB RAM