Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

DC Universe Online

DC Universe Online

Post by relatedRelated post

DC Universe Online to dynamiczna darmowa gra MMORPG do pobrania o niesamowitej grafice i jakość, w której możemy dzielić przygody razem z Batmanem, Supermanem czy Wonder Women lub skumać się z Jokerem czy Lexem Luthorem. Marzyłeś by wcielić się w role w superbohatera rodem z komiksów i ratować świat przed zniszczeniem?

Superman i Batman vs. Lex Luthor i Joker
Nie jeden z nas marzył o fruwaniu w przestworzach jak superman czy walce ze złem w ramach hobby dla bogatych w stylu Batmana. Gra DC Universe Online, oferuje graczom wcielenie się w superbohatera rodem z komiksów i podobnie jak w City of Heroes lub Champions Online, oferuje wcielenie się w mającego nadnaturalne moce herosa. Oczywiście, ponieważ jest to uniwersum DC, nie spotkamy tutaj Spidermana czy Hulka, ale członkowie Justice League nie są gorsi, choć być może nieco mniej popularni.

Na początku jak to zwykle bywa z grami MMORPG, tworzymy naszą unikalną postać. Już na samym wstępie, gra daje nam wybór czy chcemy podążać drogą dobra (razem z Supermanem, Batmanem i Wonder Women) czy może bardziej odpowiada nam niecne uczynki z Jokerem i Lexem Luthorem. Ma to ma bardzo duży wpływ na grę, misję oraz scenariusze PvP – radzę się nad tym porządnie zastanowić. Wybieramy płeć, budowę ciała i inne opcje, by stworzyć wymarzonego herosa. Kustomizacja bohatera jest szalenie rozbudowana, przez co możemy dowolnie zaprojektować naszego wymarzonego herosa – unikalne rękawice, maska (lub bez), buty, pas czy strój. Wybieramy także specjalne moce oraz broń, jaką będziemy się posługiwali podczas gry.

Oczywiście mamy dwie drogi – tworzymy w pełni własnego bohatera lub wybieramy „inspirowanego” tzn. bohatera wyglądającego podobnie np. do Flasha, czy innych popularnych bohaterów. Kolejnym krokiem jest wybór swojego mentora (ze wspomnianych powyżej), który będzie zlecał nam misje i będziemy spotykali go bardzo często w grze.

 

Brainiac atakuje!
Świat został zaatakowany! Inwazja kierowana przez arcywroga Supermana, Brainiaka, odnosiła szybkie zwycięstwo nad mieszkańcami ziemi. Uwolniony tajemniczy nano-wirus, zamienia jednak sporą część mieszkańców ziemi w super bohaterów, a my jesteśmy jednym z nich! Nasz bohater zostaje złapany i zaczynamy grę uciekając z niewoli zdobywców, w czym pomaga nam Oracle (Wyrocznia). Przez najbliższą godzinę, będzie nam towarzyszyła, doradzając i pomagając poznać tajemnice gameplay’a. Poznajemy oczywiście fabułę gry, która odsłania się przed nami stopniowo, za sprawą misji oraz pobocznym wątków. W grze są setni zadań, raz musimy ochraniać cywili przed chemikami, by potem nosić beczki z tajemniczą substancją, eliminując przy okazji oprychów Scarecrow’a.

Mechanika walki jest dość oryginalna jak na grę MMORPG, skupia się na dynamicznej walce, dlatego widać wyraźnie, że gra została wydana na konsolę (PS3). Czyni to DC Universe Online bardziej grą akcji z elementami MMORPG – chodzi przede wszystkim o rozwałkę i adrenalinę, a nie nudne klikanie na pasek z umiejętnościami. Biegamy, skaczemy, rzucamy wybuchającymi gadżetami – podczas walki wiele się dzieje.

 

Podobnie jak inne darmowe gry do pobrania gatunku MMORPG, DC Universe Online, ma PvP (gracz kontra gracz). Oprócz standardowych pojedynków 1 na 1, możemy wcielić się w jednego z legendarnych super herosów (np. Batmana) i walczyć w scenariuszach z innymi graczami. W ten sposób, możemy uzyskać specjalne nagrody dla naszej postaci. Ciekawym dodatkiem jest możliwość zmierzenia się w wyścigach. Wszystko zależy od możliwości i szybkości naszego bohatera, ale potencjalnie można wygrać medale i przedmioty, dlatego warto się ścigać. Oczywiście jest to także ciekawy przerywnik, w stosunku do reszty gry.

Grafika stoi najwyższym poziomie i została oparta o Unreal Engine III. Postacie wyglądają jak żywcem wyjęte z komiksów, lekko błyszczą i występują w wielu odmianach – widać to szczególnie, gdy udamy się do miejsca pełnego innych graczy. Mroczne miasto Gotham, gdzie dzielimy przygody z innymi graczami wygląda rewelacyjnie, a biorąc pod uwagę grafikę i gameplay, skakanie po budynkach to zabawa sama w sobie! W grze jest całe mnóstwo kwestii mówionych sprawiających (do pary z oprawą graficzną), że można czuć się jak w interaktywnym komiksie. W zależności od tego kogo wybieramy jako mentora, słuchamy instrukcji od Batmana, Lexa Luthora lub innych herosów! Klimat tej gry do pobrania za darmo, z pewnością zadowoli fanów komiksów.


Plusy

Wysokiej jakości grafika
Dźwięk
Dynamiczny system walki
Komiksowy klimat

Minusy
Prawie 17 GB klienta

Strona www: http://www.dcuniverseonline.eu

Podsumowanie
DC Universe Online jest znakomicie zrealizowanym MMORPG za darmo i z pewnością zadowoli fanów komiksów i szybkich gier akcji. Jej dostępność na konsolę wymusiła uproszczenie sterowania, dlatego gameplay jest bardzo konsolowy. Dynamizm, szybka walka ukierunkowana na akcję jest miłą odmianą w stosunku do konkurencji, a różnorodne misje przyjemnie wypełniają nam czas. Do gry chce się wracać i wracać, choćby po to, by usłyszeć dobrze znany z seriali animowanych, głos Batmana.

Poza tym, gra ma wyjątkowy i wkręcający klimat rodem z komiksów. Jedynym minusem jest stosunkowo spory klient, ale biorąc pod uwagę jakość DC Universe Online, gra jest warta każdego Gigabajta na naszym dysku.

Gra jest dostępna także na Playstation 3.

About