Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Atlantica Online

Atlantica Online

Post by relatedRelated post

Atlantica Online to darmowa gra do pobrania łącząca ze sobą unikalną turową walkę oraz gameplay znany z gatunku MMORPG. Wcielamy się w potomka zaginionej cywilizacji Atlantydów, ruszając na ratunek starożytnego świata – od naszego sukcesu zależy istnienie planety. Gra była kilkakrotnie nagradzana jako jedna z najbardziej interesujących i innowacyjnych darmowych gier MMORPG.

Oriharukon
Wcielamy się w potomka pradawnego i zapomnianego ludu Atlandytów, znanego ze swojej dumy, wysokiego poziomu cywilizacyjnego oraz żądzy władzy nad całym światem. Atlantydzi odkryli cenną substancję zwaną Oriharukonem, będącą kluczem do korzystania z potęgi magii. Mając monopol na wykorzystanie unikalnego i rzadkiego surowca, całkowicie uzależnili od niego swój rozwój, strzegąc jednocześnie, by tajemnica jego pozyskiwania była dostępna tylko dla nich. Gdy Atlantydom skończyły się własne źródła pozyskiwania Oriharukonu, chciwość pchnęła ich do zniszczenia czterech wielkich cywilizacji (Mezopotamii, Egiptu, Żółtej Rzeki oraz Doliny Indusu). Ostatecznie ich zachłanność, spowodowała katastrofę – kiedy stracili kontrolę nad magią wytwarzaną przez Oriharukon, Atlandyta zniknęła w jednej chwili.

Musimy znaleźć nasz dom i uratować ludzkość przed niszczącymi efektami Oriarukonu. Będziemy podróżować i odwiedzać niebezpieczne i tajemnicze miejsca, a w pogoni za tajemnicami Atlantydy, walczyć z legendarnymi stworzeniami skażonymi przez działanie magii. Odkrywając wątki fabuły, będziemy odkrywać coraz to nowe zakątki świata: starożytny Babilon, pradawny Egipt oraz starożytna Grecja i Rzym – to wszystko czeka na nas w Atlantica Online.

Zaginiona Atlandyta
Podczas gry, tworzymy własną postać, ale co ciekawe nie będzie to jedyna postać, jaką będziemy kontrolować podczas przemierzenia świata Atlantica Online – możemy rekrutować najemników (mercenaries). Każdy z nich posiada zestaw unikalnych umiejętności, dających podczas walki sporą elastyczność konstruowania strategii. W ten sposób możemy skompletować unikalną drużynę, wedle naszej koncepcji taktycznej. Wybieramy spośród około 20 najemników, podczas gdy jednocześnie, może nam towarzyszyć maksimum 8 z nich. Nasza postać oraz najemnicy, zdobywają razem punkty doświadczenia, mając możliwość awansowania i polepszania swoich zdolności bojowych.

Jednym z oryginalnych elementów Atlantica Online jest walka, różniąca się w zasadniczy sposób od tego, co możemy spotkać w innych darmowych grach gatunku MMORG. Gra łączy w znakomity sposób, z jednej strony grę MMORPG, a z drugiej grę strategiczną za sprawą turowego systemu walki. Gdy zaatakujemy potwora, gra przenosi nas na pole bitwy, na którym rozgrywana jest walka w systemie turowym. Mając większą kontrolę nad bitwą, możemy w ten sposób stosować bardziej przemyślane manewry i „wyciskać” maksimum z umiejętności najemników. Warto dodawać, że nie możemy pauzować gry podczas walki, podczas gdy mamy limit czasu, wynoszący 30 sekund na każdy nasz ruch.

 

PvP i Koloseum
Bardzo ważną częścią gry jest rozbudowane PvP (gracz kontra gracz). W stosunku do reszty gry, daje bardzo miłą odmianę i jest ciekawie rozbudowane np. o Wielkie Mistrzostwa, w których mogą zmierzyć się ze sobą gracze ze wszystkich serwerów w jednym miejscu. Do wygrania jest wielka nagroda w postaci 30 platynowych monet + 1 za każdego uczestnika do max 30. Oprócz tego, możemy także brać udział w standardowych pojedynkach 1 na 1 lub walczyć w większych grupach z innymi graczami. Podobnie jak w innych grach MMORPG, gracze mogą zapisywać się/tworzyć gildie, będące istotną częścią gry. Obecność w gildii, ułatwia tworzenie przedmiotów oraz umożliwia dostęp do unikalnych przedmiotów (za pomocą punktów gildii) oraz ekskluzywnych instancji. Na pewnym etapie gry, większa aktywność społeczna staje się niezbędnym elementem naszej potęgi.

Kolejną ciekawą rzeczą jest nacisk na system ekonomiczny, opierający się na tworzeniu przedmiotów przez graczy. Wynikiem tego, gospodarka jest bardziej zbalansowana, a ceny odzwierciedlają ich realną (choć dalej wirtualną) wartość. Czyni to proces tworzenia przedmiotów oraz same surowce, bardzo ważną częścią gry. Atlantica Online oferuje blisko 34 różne umiejętności związane z „craftingiem” i maksimum 100 poziomów rozwoju dla każdej z nich. Używając magii, możemy także polepszać właściwości danej broni, czyniąc ją jeszcze bardziej potężną.

Mimo upływu lat, gra prezentuje się bardzo dobrze – grafika stoi na solidnym poziomie, tak samo jak dźwięk i muzyka. Widać wyraźnie, że Nexon inwestował sporo czasu i pieniędzy, by stworzyć coraz to lepszą i obszerniejszą grę. Warto podkreślić, że Atlantica Online nie ma wyśrubowanych wymagań sprzętowych, dlatego zadowoli posiadaczy słabszych komputerów.

Plusy
Oryginalny mix strategii i MMORPG
Wciągające PvP
Oryginalna walka
Mimo upływu lat, gwarantuje wysoki poziom

Minusy
Czasami wydaje się zbyt łatwa

Strona www: http://atlantica.nexon.net

Podsumowanie
Atlantica Online oferuje bardzo wysoki poziom rozgrywki i pomimo upływu lat, potrafi wciągnąć na długie godziny. Turowy system walki, wielki świat oraz świetne PvP to zdecydowanie najsilniejsze strony tej produkcji – nic dziwnego, że gra zdobyła liczne nagrody. Gra powinna przypaść do gusty, z jednej strony fanom gier strategicznych, a z drugiej fanom gier MMORPG. Nie oszukujmy się, właśnie gatunek gier MMORPG do pobrania, wymaga nieco innego podejścia niż powielanie wciąż tych samych rozwiązań i pomysłów.

Atlantica Online ma w sobie dostatecznie dużo ciekawych rozwiązań, by przykuć nas do komputera na nie jedną sesję.

Atlantica Online wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania sprzętowe
OS – Windows XP/2000/Vista
Karta graficzna – GeForce4 TI4200 64 MB
CPU – Pentium 4 – 1GHz
RAM – 512 MB
HDD – 10 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe
OS – Windows XP/2000/Vista
Karta graficzna – GeForce4 TI4200, 64MB lub kompatybilna z DirectX 10
CPU – Pentium 4 – 2GHz lub szybszy
RAM – 1 GB lub więcej
HDD – 13 GB lub więcej

Atlantica Online
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About