Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Aion Online

Aion Online

Post by relatedRelated post

Gry do pobrania za darmo, zostały wzbogacone ostatnio przez jedną z ciekawszych gier MMORPG, która odeszła od subskrypcyjnego systemu płatności, udostępniając dużą część za darmo. Mowa o grze Aion Online, będącej znakomitą i wciągającą grą w niesamowitej oprawie graficznej. Smoki, walka w przestworzach oraz wciągające PvP to tylko część atutów tej produkcji od Ncsoftu z Korei.

Asmodianie i Elyiosi
Zaczynając grę, musimy opowiedzieć się za jedną z dwóch walczących ze sobą frakcji; Asmodian i Elyiosów. Walczą oni o absolutną kontrolę nad wielkim magicznym światem Atrei. Co czego przyzwyczaiły nas darmowe gry do pobrania, w gatunku MMORPG – najpierw musimy stworzyć postać i możemy wejść do bogatego świata Aion. Sam proces kreacji postaci należy do bardzo zaawansowanych, pozwalając nam na dowolną modyfikację tworzonej przez nas postaci; dobrym pomysłem jest stworzenie albo swojego pierwowzoru (!), albo jakieś znanej postaci – dodaje to grze sporo frajdy. Wzrost, wagę czy wszystkie detale twarzy, możemy modyfikować jak nam się podoba. Pierwsze, co rzuca się w oczy, tak przy okazji tworzenia postaci jak i potem to bardzo wysokiej jakości grafika i płynność animacji. Aion Online wygląda niesamowicie, co oczywiście ma swoje uzasadnienie w nieco wyśrubowanych wymaganiach systemowych.

Następnie wkraczamy w wielki świat, pełen ok 4000 zadań, polegających na zdobywaniu punktów doświadczenia i pieniędzy – dość typowe jak na gry do pobrania tego rodzaju. Zadania polegają głównie na zabiciu potworów danego typu, zebranie jakiegoś przedmiotu, czy rośliny oraz zadania składające się z głównie z podróżowania z punku A do punktu B.

Standardowe i dość trudno wymyśleć coś nowego. Świat jest bardzo duży i zróżnicowany tak obszarowo, jak i pod względem „zamieszkujących go” potworów; instancje są pełne potworów, przedmiotów i akcji. Zabawki? W grze mamy całą masę przedmiotów; od słabszych magicznych przedmiotów, to mityczne, niewiarygodnie potężne przedmioty – jest, o co walczyć, możecie mi wierzyć. Magiczne buławy, pancerze, buty, tuniki, zbroje, miecze, topory, rękawice – można wymieniać bez końca, w co możemy wyposażyć naszego herosa.

Walka w przestworzach
Kolejny mocny punkt produkcji do walka w powietrzu; jest to świetna zabawa, wprowadzająca sporo świeżości do starć w Aion Online i jest ona dostępna od 10 poziomu doświadczenia dla wszystkich graczy. Oczywiście są pewne ograniczenia, ponieważ jesteśmy ograniczeni, co do niektórych stref świata gry i jesteśmy ograniczeni czasowo – jednak mimo tego dostarcza sporo dobrej zabawy. Na szczęście, istnieje możliwość zwiększenia czasu, jaki możemy latać przez zakup odpowiednich przedmiotów w sklepach. Kolejnym udogodnieniem związanym z walką jest atak łańcuchowy, który powoduje, że nasza postać jest w stanie wykonać serię kilku ataków, jeden po drugim. Wystarczy kliknąć dwa razy. Jest to być może detal, ale diabeł tkwi w szczegółach i podczas walki, wszelkie uproszczenia i innowacje są niezwykle potrzebne.

 

Kolejny atut Aion Online wiążę się z miejscem zwanym Głębia (the Abyss), która jest miejscem brutalnej wojny między Asmodianami i Elyiosami. Tutaj moim zdaniem zaczyna się prawdziwa zabawa; walka jest masowa i bardzo spektakularna i pokazuje wyraźnie, dokąd powinny zmierzać gry MMORPG – do jednych wielkich, wirtualnych pól bitew! Jak to między graczami, walka jest zacięta i emocjonująca! Okresowo Głębia jest napadana przez frakcje smoków, które atakują, kogo popadnie – wprowadza to jeszcze więcej akcji do trybu PvP, który ma też jak widać elementy PvE.

Aion Online oferuje nam ok 4000 zadań, które możemy wykonać oraz możliwość awansu na 55 poziom doświadczenia. Oczywiście najprawdopodobniej i ilość zadań jak i pułap punktów doświadczenia będą zwiększone; kwestia czasu i jak bardzo duża ilość graczy da się skusić tej grze do pobrania. W grze są też luki, zmuszające graczy do grindowania, czyli powtarzalnego zabijania wirtualnych potworów dla punktów doświadczenia; jest to dość standardowe, jeśli mówimy o wschodnich grach MMORPG, a taką właśnie jest Aion (NCsoft podchodzący z Korei to także twórca serii Lineage). Jak kto woli. Jedni traktują takie gry bardziej, jako coś podchodzącego pod Diablo, z hack’n’slash’owymi tendencjami, inni natomiast podchodzą raczej negatywnie – w końcu gra powinna oferować jak najwięcej zadań by dawać graczom możliwość wyboru. Osobiście uznaję to za niezbyt pozytywną lukę, oczywiście licząc, że zmieni się to nieco w przyszłości. Aion Online, z pewnością ma szansę na potężny sukces i trudno szukać równie dobrej gry do pobrania, co ten wciągający, wschodni MMORPG.

Plusy
Świetna grafika
Walka w przestworzach!
Możliwość personalizacji postaci
Znakomite PvP
Zwierzaki mogą mieć przedmioty

Minusy
Gra zmusza nas do grindowania

Podsumowanie
Aion Online jest grą do pobrania, dla wszystkich; od fanatyków MMORPG, mających za sobą więcej niż 10 gier tego rodzaju, po zwykłych graczy, czy debiutantów. Ma chyba tylko jedną słabą stronę, zmusza nas do grindowania, czyli walki z potworami, być może za bardzo; wschodnie gry MMORPG dość często są tak tworzone, by dać przestrzeń graczom do tego typu zachowań, niejako je wymuszając do osiągnięcia wyższego poziomu doświadczenia. Za sprawą niesamowitej grafiki, bardzo dobrego trybu PvP, możliwości podniebnych walk, jest to jedna z najlepszych gier MMORPG za darmo i z pewnością tytuł, którego po prostu nie można pominąć.

Porównywalnie dobre są jedynie Lord of the Rings Online oraz Age of Conan: Unchained – aktualnie ciężko znaleźć konkurencje dla tej znakomitej gry do pobrania. Nic tylko grać!

Inne informacje

Wymagania systemowe

Wymagania minimalne
OS – Windows XP/Vista/7
Karta graficzna – GeForce 5/ATI 9800
CPU – 2.2GHz Pentium 4/AMD 2400+
RAM – 1 GB
HDD – 12 GB wolnego miejsca

Wymagania rekomendowane
SO – Windows XP/Vista/7
Karta graficzna – 256MB Geforce 7800+/Radeon X1900+ lub lepsza
CPU – 2 GHz Core 2 Duo/AMD 3500+ lub lepszy
RAM – 1.5 GB lub więcej
HDD – 12 GB lub więcej

Aion Online
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About